Naša draga Nađa otišla je u legendu 23. 1. 2026. godine. Preživjela je skojevske dane kao ilegalka, borbe na slobodnoj teritoriji, Sutjesku, Desant na Drvar, ušla sa oslobodiocima u Sarajevo 1945. god., preživjela 1948. godinu. Imali smo sreću da Nađa, umjesto da zasjedne u direktorsku ili ministarsku fotelju, dođe u Srednju tehničku školu Sarajevo i bude nam profesorica i razrednica. Nije nam Nađa samo držala predavanja iz predmeta za koje je bila zadužena, učila nas je da budemo ljudi slični njoj. Niko od njenih đaka nije postao izdajica, ratni zločinac, kriminalac. Gradili su Energoinvest, UNIS, FAMOS... Čovjek zaboravi sve ljude kojih se bojao, pamti samo one koje je poštovao. Mi smo Nađu poštovali kao stariju sestru, do kraja njenog života, poštovat ćemo je i do kraja naših života. Neka je slava i hvala našoj Nađi-Bosanski-heroini. Lahka joj bosanska zemlja.
Učenici IV 1m razreda 1957.-1961. godina
Datum objave: 30/01/2026
Nazad